PtLut10

Zaproszenie na konferencję przeciwników odkrywek !

20.02.2017 (poniedziałek) o godz. 11:00, odbędzie się konferencja pt. "Złoże węgla brunatnego Oczkowice właściwe rozpoznanie hydrogeologiczne i Inne uwarunkownia".
Miejsce:  Sala Konferencyjna przy Bazylice Świętogórskiej, Głogówko k. Gostynia (Wielkopolska).


O wpływie kopalni odkrywkowej na zasoby wodne w regionie, straty ekonomiczne w rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym spowodowane przez kopalnię, jej oddziaływaniu na nasze życie i otoczenie opowiedzą uznani naukowcy i eksperci min: prof. dr hab Jan Przybyłek, dr Michał Wilczyński, dr Benedykt Pepliński.

Ogólnopolską Koalicję "Rozwój Tak - Odkrywki Nie", jako współorganizator konferencji, reprezentować będzie Sylwia Maćkowiak (Stowarzyszenie Nasz Dom" ) oraz Józef Drzazgowski (Eko Przyjezierze) i Tomasz Waśniewski (Fundacja "RT-ON"). Konferencja ma charakter otwarty - organizatorzy i patroni konferencji (min. powiat gostyński i rawicki) zapraszają wszystkich, których łączy troska o dobro polskiej ziemi i środwisko oraz sprzeciw wobec planów budowy nowych kopalni węgla brunatnego. Konferencja będzie kolejnym ważnym wydarzeniem po niedawnym proteście przed siedzibą RDOŚ w Poznaniu (27.01.2017), z udziałem mieszkańców płd.  i płn. Wielkopolski oraz wspierających ich samorządowców i organizacje pozarządowe.

 

Początek strony