CzKwi27

Fundacja "RT-ON" na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Generali Group

Fundacja "RT-ON" na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Generali Group (Annual General Meeting, Triest, April 27, 2017) - jednej z największych, obecnej także w Polsce, grup finansowo ubezpieczeniowych w Europie. 
Jednym z pytań jakie zadał akcjonariuszom Jakub Gogolewski (na zdjęciu) w imieniu Koalicji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE” brzmiało: " .. kiedy Generali przestanie inwestować i ubezpieczać polskie spółki węglowe w tym PGE SA (właściciela kopalni odkrywkowej) oraz do kiedy sprzeda wszystkie akcje i obligacje tych spółek, których już jest właścicielem ? ".
Przypomnijmy w zeszłym roku (2 czerwca 2016 ) podobne trudne pytania dotyczące finansowania sektora węglowego padły na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (WZA) Nationale Nederlanden w Holandii. Żądaliśmy wówczas od firmy zobowiązania do wycofania się z udziału w polskim  sektorze węglowym wtm górnictwa odkrywkowego. Przeciwnicy budowy nowych odkrywek" węgla brunatnego w maju 2016 r., jako Koalicja "RT-ON" , protestowali przed siedzibą Nationale Nederlanden w Warszawie by pokazać, że zamierzają od tej pory piętnować wszystkich odpowiedzialnych za zagrożenie jakim są odkrywki, nie wyłączając sektora finansowego.  

Generali - to międzynarodowa instytucja finansowa założona w 1831 r. w Trieście(Włochy). Ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Generali wchodzi w skład koncernu Generali Group - trzeciej co do wielkości międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej w Europie i szóstej na świecie.

 

Początek strony